Přespolní běh

Jako tradičně se naše škola ve spolupráci se ZŠ Bratrství Čechů a Slováků zhostila pořádání okresního a krajského kola v přespolním běhu. V letošním roce vzhledem k povětrnostním podmínkám, kdy nás v době přípravy závodu a při samotných závodech provázel déšť a teploty kolem 10 stupňů, se pořádající třídy oboru Truhlářská a čalounická výroba této role zhostily na výbornou a vše proběhlo ke spokojenosti závodníků i doprovodu.

Při soutěži okresního kola byly 4 žákovské a 2 dorostenecké kategorie. Školy okresu postavily do závodu 4 až 6ti členná družstva s celkovým počtem zúčastněných sportovců blížící se k číslu 220. Krajského kola 12.10.2016 se zúčastnilo 210 sportovců, opět soutěžících ve 4 žákovských a 2 dorosteneckých kategoriích. Poprvé se závodilo jak v soutěži družstev, tak i v soutěži jednotlivců. Postavili jsme pětičlenné družstvo žáků třídy NS1. V této dorostenecké kategorii s námi závodilo dalších 6 družstev s favorizovanou školou VPŠ a SPŠ MV Holešov. Naši žáci se umístili na 7. místě, kdy trochu doplatili na svoje mládí a nezkušenost s rozvržením sil na těžké 5 kilometrové trati. Musíme ale vyzdvihnout výkon Karla Ponížila, který doběhl na krásném 2. místě a právem vystoupil na stupně vítězů k převzetí stříbrné medaile.

Všem pořadatelům a sportovcům velký dík za příkladné reprezentování naší školy.

Vložil 26.10.2019 09:01 Čech Jaroslav